דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי

קשרי קהילה

מתוך הבנה עמוקה של מקומו המרכזי של נמל אשדוד בכלכלה הישראלית בכלל, ובעיר אשדוד בפרט, חברת הנמל מחויבת גם להשאת תועלת חברתית וסביבתית ככול הניתן.

מטבע הדברים, עיקר הפעילות של חברת הנמל בתחום זה ממוקד בתושבי אזור העיר אשדוד. מאז הקמתו, הנמל מהווה עוגן כלכלי מרכזי לעיר כולה. הוא ה"סמל המסחרי" הידוע ביותר של העיר, וחלק ניכר ממאות עובדיו הם תושביה.
במשך שנים נבנה קשר הדדי ומשמעותי בין הנמל והעיר. פרוייקטים רבים וחשובים המבטאים קשר עמוק זה טופחו באופן עקבי במהלך השנים. הם מכונים בעיר לעיר ולתושביה, אך גם – ובמידה הולכת וגדלה – לכלל הציבור בישראל.

להלן מספר פרוייקטים ופעילויות בהן עוסקת חברת נמל אשדוד במסגרת האחריות החברתית וקשרי הקהילה שלה:

מרכז מבקרים

מרכז המבקרים החדש של נמל אשדוד פותח בפניכם צהר לעולם המרתק של נמלי הים.
במסע יחודי המשלב סיור בנמל עצמו ומסלול חוויתי מודרך בן שעה תחשפו באמצעות הקרנות יחודיות, חוויות אינטראקטיביות ומשחקים למכלול המופלא הנקרא נמל אשדוד. 
 לחצו למידע נוסף אודות מרכז המבקרים בנמל אשדוד.

    

עידוד עובדים מתנדבים בקהילה

חברת נמל אשדוד מעודדת את עובדיה הרבים להתנדב ולקחת חלק פעיל בפעילויות שונות. הנמל מקיים אירועי הערכה והוקרה שונים למתנדבים, מעודד התנדבות ופועל לקדם עניין זה בקרב כלל העובדים.
בין השאר, נציין את חבורת הזמר של הנמל, ואת רז כהן ודודו זריהן, קוסמים חובבים, המרבים להתנדב בקהילה ובכלל.

 

הצוללת הירוקה

"הצוללת הירוקה" הוא פרי שיתוף פעולה של חברת נמל אשדוד עם מוזיאון אשדוד לאמנות במרכז מונארט. זהו אגף ירוק, המשלב אוריינות אקולוגית עם פעילות אומנותית מגוונת. למידע אודות פרויקט הצוללת הירוקה

              

מרגישים את הים

ביוזמת חברת נמל אשדוד נוצר קשר עם עמותת מחמל"י - המרכז לחקר יונקים ימיים. הקשר בא לידי ביטוי הן בסיוע שוטף ביומיום, והן, ובעיקר, בכתיבה משותפת של תוכניות לימוד לגני ילדים ולבתי ספר. תוכניות אלה נכתבות ומיושמות בשיתוף הדוק של מינהל החינוך בעיריית אשדוד ואיגוד ערים לאיכות הסביבה חבל – יבנה.

 

עוגן ירוק

פרויקט "עוגן ירוק" הוא פרויקט עירוני רחב היקף, בו יחשפו ילדים מכל בתי הספר היסודיים באשדוד לתכנים ולמסרים של הקניית ערכי השמירה על הסביבה, הכרה והבנה של הסכנות העומדות בפני החופים והים והפעולות הנעשות על מנת לתקן, לשמור ולהגן.

 

עמותת אתגרים

לחברת נמל אשדוד קשר ארוך עם עמותת אתגרים, ושיתוף פעולה פורה והדוק בתחומי הפעילות שלהם. השנה אנו פועלים בשיתוף אתגרים, החברה העירונית ועיריית אשדוד להפעלת תוכנית אתגרים לילדים בגנים מיוחדים, וכן ממשיכים ומעמיקים הפעילות המשותפת של חברת הנמל עם אתגרים בפעילות שייט לנוער ולמבוגרים בעלי צרכים מיוחדים (עיוורים, מגבלויות גופניות שונות וכיו"ב).

עמותת אנוש

חברת הנמל פועלת לקדם שיתופי פעולה מסוגים שונים עם סניף אנוש באשדוד. זאת במגוון דרכים המעצימים את העמותה, כמו כן מבצעים ביקורים משותפים ופעילויות נוספות.


רשת אורט

חברת הנמל מבססת קשר עם רשת אורט הארצית בכלל, לבניית תוכנית לימודים ללוגיסטיקה בינלאומית, וכן מפתחת תוכניות חינוכיות וחברתיות שונות עם ביה"ס אורט ימי אשדוד.

 

"שאפו 5"

ארגון מתנדבים של העיר אשדוד בשיתוף של עובדי נמל אשדוד.

 

אימוץ יחידה צבאית

יחידה צבאית בסיס חיל הים אשדוד. (מש"א ארז,מש"ז אשדוד).