דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי

חדשנות בנמל אשדוד

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​ 

 

​​

 

במסגרת חממת הסטארטאפים  אנחנו מטמיעים בנמל חברות סטארטאפ בחמישה תחומים עיקריים:

 

 • תפעול
 • לוגיסטיקה
 • אנרגיה
 • ביטחון
 • סייבר
 •  

  ידע של שנים בתפעול נמלים, פוגש הזדמנויות טכנולוגיות, ונפתח לעולמות של חדשנות וצמיחה עם תשתיות פיילוט ייחודיות המשלבת מגוון רחב של סגמנטים.

  המהלך זוכה לתמיכה ממשלתית, כנמל הלאומי היחיד של מדינת ישראל, תוך שיתוף פעולה עם חברות ספנות ונמלים בעולם.  ​​


   

  טכנולוגיות חדשניות לייעול העבודה

  במסגרת תוכנית החדשנות, כבר נבחרו 22 חברות סטארט-אפ לבצע פיילוט של מוצריהן בנמל. החברות יציעו פתרונות טכנולוגיים מתקדמים שעשויים לייעל את פעילות הנמל, ותוט​ל עליהן חובת ההוכחה להיתכנות הפרויקט ולתוצאותיו.

   

  החברות, שנבחרו מבין עשרות שהציעו את מועמדותן בשני מכרזים, פועלות בתחומי הביטחון, האנרגיה הלוגיסטיקה והתפעול.

  החברות הנבחרות זוכות במערך תמיכה מצוות הנמל ובשטח ניסויים ייחודי. מטרת תקופת הפיילוט היא להכיר את החברות מקרוב, כדי לבחון האם המוצרים או השירותים שהן מציעות אכן עשוי לייעל את עבודת הנמל או לחסוך בהוצאותיו. חברת הנמל תהיה רשאית לרכוש את המוצרים או השירותים מהחברות בהנחה של 25 אחוז, ולהטמיע אותם בנמל.

   

  מובילים שינוי

  לצורך הבטחת הצלחת תהליך הטמעת הטכנולוגיות של חברות הסטארט-אפ, בנמל אשדוד פועלים להכשיר עובדי נמל כסוכני חדשנות. סוכני החדשנות, בצד תפקידם כמטמיעי הטכנולוגיות בחברה, יוכלו להפוך ליזמים בעצמם, ולהציף בעיות שאפשר לפתור במסגרת חברת הנמל או באמצעות חברות סטארט-אפ שהנמל יתמוך בהקמתן.

   

  החממה הטכנולוגית של עולם הנמלים

  בתחילת 2021 תוקם בנמל אשדוד חממה טכנולוגית ייעודית לקידום טכנולוגיות חדשניות בתחום הנמלים והספנות.

  במסגרת החממה, הנמל יתמוך בפיתוח ובהקמה של חברות סטארט-אפ משלב "הרעיון", ויספק להן תשתית ניסויים ייחודית

  ותנאים אופטימליים להפיכת הרעיון שלהן למוצר מניב. בתמורה, הנמל יחזיק מניות בחברות.

   

  חברות שיש להן רעיון, כדוגמת פיתוח מוצר ייחודי לייעול עבודת המנופים, יוכלו להסתייע בחממה הטכנולוגית כדי לקבל ידע להפיכת החזון למציאות. בחממה הטכנולוגית יסייעו להן להבין את צורכי שוק הנמלים הבינלאומי ולהיפגש עם אנשי מקצוע עתירי ידע מהתחום, שילוו אותן לאורך הדרך.

   

  בהמשך הדרך, הנמל ישתתף בהשקעה בחברות הסטארט-אפ, ובבעלות עליהן, ויסייע במכירת המוצר או השירות שהן מציעות

  לנמלים ולחברות ספנות ברחבי העולם. בכך יהפוך נמל אשדוד מהנמל הגדול ביותר במדינת ישראל, לנמל

  החכם ביותר באזור כולו.


  צרו קשר
  למידע נוסף צרו קשר עם רועי אברהמי, מנהל החדשנות במייל [email protected]

   ​​

   


   


  בין חברות הסטארט אפ שכבר פועלות בנמל:

   

  DockTech
  החברה מציעה פתרון חדשני למדידת עומק המים בזמן אמת ומאפשרת לספינות להעמיס באופן בטוח יותר, ולייצר תפוקות

  גדולות יותר. מאז שהחלה החברה לפעול בנמל, התייעלה פעילות מחלקת הים באופן משמעותי. בעת העבודה, הנתבים מקבלים תמונה אמיתית של המתרחש בקרקעית, במקום להסתמך על סקר קרקעית הים שבוצע כמה חודשים לפני כן. כך הם יכולים לצמצם את מרחק הביטחון משוק האונייה לקרקעית הים. לכן מתאפשרת כניסה מהירה יותר של האוניות, וגם העמסה של כמות המטען האופטימלית, באופן יעיל ובטוח יותר.

   

   

  Naval Dome
  מתמחה בהגנת סייבר, מפעילה בנמל מוצר בשם " Port-Dome " שהוא בעל יכולות מניעה, איתור והתרעה מפני תקיפות סייבר כאשר הוא מוטמע בתוך אותן מערכות תפעוליות עליהן הוא מגן, כדוגמת מערכות שליטה ובקרב ימיות, מנופים וגוררות. בימים אלה הטכנולוגיה מוטמעת בהצלחה במנוף הסיני החדש והמשוכלל של חברת ZPMC שהחל לפעול באחרונה בנמל. כיוון שהמנוף יכול להיות מופעל גם מרחוק, הוא חשוף למתקפות סייבר חיצוניות. הפתרון שהטמיעה החברה במנוף מונע ממתקפות סייבר חיצוניות להשתלט על המנוף.

   

   

  Deep Trading
  החברה מציעה טכנולוגיה המבוססת על בינה מלאכותית ועוסקת בחיזוי השלכות עתידיות של נתונים היסטוריים ונתונים בהווה. דוגמה מוחשית לכך היא היכולת שהיא מציעה להתריע מבעוד מועד על תקלות הצפויות למנופים, כך שלא יידרש בעתיד ביצוע של פעולות שבר במנופים, אלא רק של פעולות למניעת התקלות. באופן זה תתאפשר רציפות תפעולית לאורך זמן.

   

   

  SpinFrame

  החברה מייצרת מערכת לניטור נזקים לרכבים באמצעות צילום הרכבים בהיקף של 360 מעלות כבר בתהליך הפריקה מהאוניות, כדי להוכיח ליבואנים באיזה שלב נגרם הנזק – בטרם הגעתם לנמל או במגרש החניה בנמל, למניעת תשלומי פיצויים ליבואנים שלא לצורך.

   

   

  Eco Wave Power
  החברה מספקת מערכת לייצור אנרגיה מגלי הים, שבאמצעותה הנמל יוכל לייצר אנרגיה בכוחות עצמו. בכך תתרום החברה למגמה שמוביל הדירקטוריון להפיכת הנמל ליותר "ירוק". הנמל פועל ליצירה עצמאית של אנרגיה, בשיתוף עם משרד האנרגיה, גם באפיקים נוספים, כדוגמת הקמת תחנת כוח פרטית בנמל וקידום פרויקט PV להקמת התקנים סולאריים להפקת אנרגיה חשמלית באמצעות קליטת קרינת השמש.

     ​חדשות בתחום החדשנות​

   

   

  נמל אשדוד וקרן הון הסיכון הבינלאומית 500 Global קיימו אירוע Demo Day בהשתתפות בכירים מתחום החדשנותhttps://www.ashdodport.co.il/news/Pages/news976.aspxנמל אשדוד וקרן הון הסיכון הבינלאומית 500 Global קיימו אירוע Demo Day בהשתתפות בכירים מתחום החדשנות
  נמל אשדוד והקרן הבינלאומית 500 Global קיימו כנס חדשנות לקידום טכנולוגיה ימיתhttps://www.ashdodport.co.il/news/Pages/news967.aspxנמל אשדוד והקרן הבינלאומית 500 Global קיימו כנס חדשנות לקידום טכנולוגיה ימית
  על תחרות וחדשנות: יו"ר הנמל, אורנה הוזמן בכור בראיון למגזין הבינלאומי "CONTAINER MANAGEMENT"https://www.ashdodport.co.il/news/Pages/orna-hozman-bechor-in-container-managment-magazine.aspxעל תחרות וחדשנות: יו"ר הנמל, אורנה הוזמן בכור בראיון למגזין הבינלאומי "CONTAINER MANAGEMENT"
  חדשנות: שת"פ ייחודי בין חברת ENWIZE לנמל אשדודhttps://www.ashdodport.co.il/news/Pages/news954.aspxחדשנות: שת"פ ייחודי בין חברת ENWIZE לנמל אשדוד
  נמל אשדוד בחזית המהפכה הירוקה: יתקין את מערכת האגירה לייצור חשמל של סטורג' דרופ במסגרת פרויקט חדשנותhttps://www.ashdodport.co.il/news/Pages/news951.aspxנמל אשדוד בחזית המהפכה הירוקה: יתקין את מערכת האגירה לייצור חשמל של סטורג' דרופ במסגרת פרויקט חדשנות
  נמל אשדוד יכשיר עובדי נמל מאזרבייג'ן להתמודד עם איומי ביטחון וסייברhttps://www.ashdodport.co.il/news/Pages/news950.aspxנמל אשדוד יכשיר עובדי נמל מאזרבייג'ן להתמודד עם איומי ביטחון וסייבר
  כנס הסייבר הימי הראשון בישראל התקיים בנמל אשדוד!https://www.ashdodport.co.il/news/Pages/news941.aspxכנס הסייבר הימי הראשון בישראל התקיים בנמל אשדוד!
  סטארטאפ למען הבטיחות בנמלhttps://www.ashdodport.co.il/news/Pages/news930.aspxסטארטאפ למען הבטיחות בנמל

  ​​