דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי

חדש בנמל אשדוד: שגרירות חדשנות נוספת מעבר לים בנמל סלוניקי יוון

שיתוף הפעולה יאפשר מתן מענה משותף על אתגרים גלובליים בתחום הקיימות בעולם הנמלים ובנוסף, ישים דגש על פתרונות טכנולוגיים מתקדמים לסייבר, אבטחה ויעילות תפעולית.

שיתוף הפעולה נחתם בפגישה משותפת בה השתתפו יו"ר דירקטוריון נמל אשדוד, שאול שניידר, ראש מערך החדשנות, רועי אברהמי יחד עם ויו"ר הדירקטוריון של נמל סלוניקי, אתנאסיוס ליאגקוס, וראש מערך החדשנות ספיירוס ניקולאו. 

החתימה על שיתוף הפעולה הינו חלק מאסטרטגיית החדשנות של הנמל, במטרה להרחיב את יריעת הפעילות של החממה הטכנולוגית של עולם הנמלים שהוקמה על ידי נמל אשדוד בתחילת 2021, באמצעות הפצה של שגרירויות חדשנות שיפעלו מטעם הנמל בנמלים וגופי מחקר מרחבי העולם. שגרירות זו מצטרפת לשגרירויות דומות אשר הוקמו בשיתוף עם נמל אשדוד ופועלות בהצלחה בשנים האחרונות בניו יורק, ניו ג'רזי, ברצלונה, פלורידה, נמל סאנטוס ברזיל ועוד.   

יו"ר דירקטוריון נמל אשדוד הנכנס שאול שניידר, אמר כי: " אנחנו גאים בשיתוף הפעולה המשמעותי עם נמל סלוניקי, אשר יאפשר לנו לחזק את שיתוף הפעולה האזורי של נמל אשדוד גם עם נמלים נוספים באגן הים התיכון. נמשיך לפעול להטמעת טכנולוגיות חדשניות וביסוס שיתופי פעולה עם נמלים מובילים נוספים בעולם ולחזק את  מדינת ישראל בתור אומת הסטרטאפ."

מנכ"ל נמל אשדוד בפועל אלי בר יוסף, אמר: "שיתוף הפעולה עם נמל סלוניקי הוא צעד נוסף בקידום עולם החדשנות והסטארטאפים בנמל אשדוד. יש לנמל אשדוד ולסטארטאפים  הפועלים בחממה הטכנולוגית שלו הרבה מה לתרום אם זה בתחום הסייבר ואם בתחום הלוגיסטיקה. אנו נמשיך לסייע למינוף החדשנות הישראלית מעבר לים."​​