דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי

משלחת פרלמנטרית מגאורגיה ביקרה בנמל אשדוד במטרה לקדם שיתופי פעולה עסקיים

בביקור המשלחת הפרלמנטרית בישראל נדונו שיתופי פעולה בתחומי  הכלכלה, המסחר, הבריאות והחינוך. בראש המשלחת עומד מר גיבי מיקנדזה, יו"ר קבוצת הידידות - ידיד אמת של ישראל. המפגש התקיים במעמד יו"ר נמל אשדוד שאול שניידר, מנכ"ל בפועל אלי בר יוסף,  שגריר גאורגיה בישראל צבניה לשה, ח"כ דויד ביטן יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ שלום דנינו סגן יור ועדת הכלכלה ובכירים נוספים.


המשלחת הגיעה לנמל אשדוד על רקע תהליך שדרוג הנמלים בגיאורגיה ולצורך חיזוק היחסים בין הנמלים. הסיור ברצפי הנמל נערך בהובלת יו"ר נמל אשדוד וכלל את רציף 21 אשר הושקעו בו מעל לחצי מיליארד ₪, וניתנה סקירה על הטכנולוגיות החדשות בנמל, לרבות התוכנית העתידית להמשך הפיתוח.  


שאול שניידר, יו"ר דירקטוריון נמל אשדוד ברך את המשלחת ואמר: "כבוד הוא לנו לארח את המשלחת הגיאורגית. הנמלים בים השחור ובתוכם נמלי גאורגיה חשובים  לפעילות הסחר  של נמל אשדוד. אנו בטוחים כי הביקור יתרום לחיזוק היחסים בין הנמלים וכי מכאן נצא לדרך של לימוד הדדי ושיתוף פעולה אדוק."


אלי בר יוסף, מנכ"ל נמל אשדוד בפועל, אמר: "שמחנו לארח את המשלחת הגיאורגית בנמל אשדוד, הנמל של ישראל. הנהלת הנמל רואה כמטרה את חיזוק היחסים עם נמלי גיאורגיה במסגרת חיזוק הפעילות העסקית בים השחור."צילום: פבל טולצינסקי