דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי

נמל אשדוד ו-500 גלובל מקיימות ה-Demo Day לחשיפת המחזור השני של אקסלרטור החדשנות בנמל
הסטרטאפים שנבחרו למחזור השני של התוכנית, בניהולה של חברת 500 גלובל ורועי אברהמי, מנהל מערך החדשנות בנמל אשדוד, פועלים בתחומי התעשיה, סייבר, ה-AI וביטחון במרחב הימי, במטרה לקדם את פעילות הנמל החדשנית ולאפשר צמיחה כלכלית למדינה.

 

הסטארטאפים השתתפו בתוכנית אינטנסיבית של 15 שבועות, שנתמכה ע"י צוות מומחים של חברת Deloitte ישראל, בה ניתנה להם ההזדמנות לעבוד עם מנטורים בנושאים של צמיחה, גיוס לקוחות, בדיקת התאמה לשוק, הוכחת יכולת, גיוסי כספים ונושאים נוספים.  המחזור השני ממשיך את הצלחת המחזור הראשון של האקסלרטור, אשר במסגרתו הסטארטאפים שהשתתפו זכו להטמיע את הטכנולוגיות החדשניות שלהם בנמל וחלקם אף זכו להשקעה כספית של דירקטוריון נמל אשדוד. 

 

לדברי שאול שניידר, יו"ר דירקטוריון נמל אשדוד: "ההשקעה והתמיכה בסטארטאפים הם חלק מהאסטרטגיה ארוכת הטווח שלנו ומנוע הצמיחה העתידי, אשר יעניק יתרון תחרותי לנמלים המותאמים לעתיד, הן בישראל והן בעולם. מדובר על אחת מתוכניות ההאצה הבודדות שפועלות בנמלים בעולם. אני גאה על שיתוף הפעולה עם 500 גלובל, אשר מוכיח את עצמו בשנים האחרונות".

 

לדברי אלי בר יוסף, מנכ"ל בפועל נמל אשדוד:  " אנו שמחים לארח את ה-Demo Day שלנו כאן בישראל ב-13 בספטמבר ומודים לצוות 500 גלובל ועובדי הנמל המלווים אותם. על ידי התמיכה בחדשנות, אנו הופכים את נמל אשדוד לנמל חכם, במטרה להפיץ את הבשורה גם מעבר לים."

 

"תוכנית זו היא יוזמה ייחודית באמת, הודות לחזון של הנמל השותף שלנו והאמונה כי הטכנולוגיה יכולה לשחק תפקיד מרכזי במודרניזציה של התעשייה הימית", אמרה אי לינג לים, דיירקטורית בכירה ב-500 גלובל, "אשדוד עשויה להוות מודל לנמלים אחרים ואנו מאמינים כי היא צוברת תאוצה כמרכז למייסדי סטארט-אפים בתחום הספנות והלוגיסטיקה בעלי פוטנציאל מלהיב. המחזור השני של הסטארטאפים שלנו צבר בסיס איתן של שותפים תאגידיים על ידי עבודה עם נמל אשדוד, ואנחנו מאמינים שהם ערוכים לצמוח בישראל ומחוצה לה".

 

"שיתוף הפעולה בין 500 גלובל לבין נמל אשדוד – שיש לנו הזכות ליטול בו חלק פעיל – הינו מבורך", אומר טל חן, שותף ב Deloitte Advisory ישראל. "האקסלרטור, שעומד בבסיס השותפות, מסייע במימוש הפוטנציאל האדיר שגלום בשוק הישראלי בתחום הטכנולוגיה הימית (Maritime technology). הוא מאפשר לסטארטאפים לקדם ולבסס את נמל אשדוד כמוביל טכנולוגי בתחומו, וכמודל לחיקוי עבור נמלים אחרים בכולם. אנו נרגשים להשתתף ב Demo Day של מחזור #2, ובטוחים שהמשך השותפות ישיא פירות לנמל אשדוד ולענף התחבורה והלוגיסטיקה הימית בישראל ובעולם".

 

טל חן ואנשי הצוות בDeloitte  ישראל נוטלים חלק פעיל באקסלטור עוד מימי הקמתו: הם מסייעים בתהליכי איתור החברות הרלוונטיות להליכי המיון, ליווי החברות בשלבי ההתמיינות ולאורך כל שלבי הוכחת ההיתכנות (POC) ומביאים מהידע והיכולות המשמעותיים שקיימים ל- Deloitte Catalystבעולמות החדשנות וביצוע תהליכי POC. 

 

הסטארטאפים המשתתפים במחזור השני הם: •   

 • BenderTech - אפליקציה לבקרת כניסה למתחמים אסטרטגיים, שמשפרת את רמת האבטחה והשירות וחוסכת בעלויות, תוך שמירה על אבטחה ופרטיות.
 • Briefery - פלטפורמה לאיסוף, ניתוח מידע, זיהוי חריגים ותקלות בריצפת הייצור ומתן פתרונות על מנת לקצר את זמן התגובה ולהביא להתיעלות תפעולית.
 • Cynergy - תשתית מבוססת ענן לטיפול אוטומטי בחולשות סייבר,הכוללת סביבת פיתוח והפעלת אוטומציות
 •  Flyz Robotics - פלטפורמה אוטונומית להתקנת מצלמות וסנסורים על גבי קירות אנכיים ומקומות שקשה להגיע אליהם.
 • Kiami - מערכת אבחון תקלות (troubleshooting) ושימור ידע לחברות תעשייתיות לטיפול מהיר ואיכותי בתקלות ציוד, מוצר ותהליך ושיתוף ידע בין צוותים ומפעלים.
 • Liquid360 - טכנולוגיה מוגנת פטנט, המאפשרת צפייה במצלמות ובנתוני סנסורים בזמן אמת ובהקשר מרחבי על גבי מפה, המאפשרת לצוותי אבטחה להגיב לאיומים מהר יותר וביעילות רבה יותר.
 • Magellanic - מספקת פלטפורמת הגנת סייבר לאכיפת הרשאות גישה בין משאבי IT "שאינם אנושיים" בכללם: מאשבים בענן, אפליקציות ושותפים חיצונים, מג'לניק מייצרת משטח אמון אחיד בין כלל הזהויות וכלל המערכות
 • Pickommerce - מפתחת עמדת ליקוט ואריזה אוטונומית למרכזים לוגיסטיים. המערכת מצויידת בטכנולוגיות פורצות דרך בתחומי אחיזה, זיהוי וקבלת החלטות.
 • ProxyFence - פלטפורמת SaaS לניתוח אוטומטי של התנהלות ותעוד ממשקי API.
 • SeeAll - פתרון SaaS אשר באמצעות עיבוד תמונה ומיקום מבטיח 100% עקיבות מוצר ובקרה תהליכית של חומרים בקווי ייצור, מפעלים ומרכזים לוגיסטיים.
 • Teedis - פלטפורמת SaaS המחברת עובדי תעשיה לעולם הדיגיטלי באמצעות מציאות רבודה בכדי למזער זמני תקלות ולשפר יעילות
 • Vidia - פיתחה פלטפורמה מבוססת עיבוד תמונה ווידאו עבור אבטחת איכות, בטיחות ותחזוקה חזויה לתעשיות ימיות, ייצור ואנרגיה.

   

   

  אודות נמל אשדוד

  נמל אשדוד, הנמל של ישראל, הוא הנמל המוביל של מדינת ישראל עם מיקום בעל יתרון אסטרטגי. לנוכח הביקוש הגובר, שילב נמל אשדוד פיתוחים טכנולוגיים בפעילותו והיווה השראה לנמלים נוספים ברחבי העולם. נמל אשדוד שיתף פעולה עם מוסדות ונמלים נוספים להקמת שגרירויות חדשנות המקדמות צמיחה בענף. חברת נמל אשדוד משקיעה לעתים קרובות בציוד ותשתיות חדשים לתועלת פרטית וציבורית ותומכת ביזמים מבטיחים בשלבים מוקדמים לחיזוק האקוסיסטם של החדשנות הימית בישראל ובעולם.

   

  אודות 500 Global

  500 גלובל היא קרן הון סיכון המשקיעה בסטארטאפים בשלבים שונים, עם נכסים מנוהלים בסך 2.4 מיליארד דולר נכון ל- 30 ביוני 2023. החברה משקיעה במייסדי סטארטאפים שבונים חברות טכנולוגיה שצומחות במהירות. אנו מתמקדים בשווקים שבהם טכנולוגיה, חדשנות והון יכולים להשיג ערך לטווח ארוך ולהניע צמיחה כלכלית. אנו עובדים בשיתוף פעולה הדוק עם בעלי עניין מרכזיים ומייעצים לממשלות כיצד לתמוך בצורה הטובה ביותר במערכות אקוסיסטם יזמיות כדי שסטארטאפים יוכלו לשגשג. 500 גלובל תמכה ביותר מ-5,000 מייסדי סטארטאפים המייצגים יותר מ-2,800 חברות הפועלות ב-80+ מדינות. השקענו ב-35+ חברות בשווי של מעל מיליארד דולר ו-160+ חברות בשווי של מעל 100 מיליון דולר (כולל חברות פרטיות, ציבוריות וחברות לאחר אקזיט). 190+ חברי הצוות שלנו ממוקמים ביותר מ -25 מדינות ומביאים ניסיון כיזמים, משקיעים ומפעילים מכמה מחברות הטכנולוגיה המובילות בעולם.