דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי

נמל אשדוד קיים טקס זיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה

בטקס, שהתקיים ב- 12.05, ציינו את הנופלים מקרב משפחות נמל אשדוד בשנה האחרונה במלחמת חרבות ברזל: עובדי הנמל  טל איילון ורן פוסלושני; שני אמין, בתו של העובד ניר אמין; אור כרמי, בנו של העובד דרור כרמי; אוהד שלמה ארגס, הבן של ארגס אילן; ואיתמר ברוכים, נכדו של יצחק ברוכים - יהי זכרם ברוך.
כמו כן, בחודש מרס האחרון ציינו 20 שנה לפיגוע הרצחני המזעזע שאירע בנמל שבו נרצחו שמונה עובדי הנמל ושני אזרחים.

יו"ר דירקטוריון נמל אשדוד שאול שניידר, אמר בטקס: "איננו צריכים ימי זיכרון כדי לזכור את אהובנו הצרובים בליבנו. אבל אלה ימים בהם אנו מבינים כמשפחה, כקהילה וכלאום - שהקרבנו את היקר לנו מכל על מנת שנוכל לחיות פה. ואנו מצווים לאלה שהקריבו את חייהם - להיות ביחד, באחדות, כמשפחה אחת גם אם יש בינינו חילוקי דעות. בשנה האחרונה, לצערנו, מאות בתים בישראל הצטרפו למשפחת השכול ובתוכם גם משפחות מקרב חברינו עובדי הנמל.  נזכור את גבורתם של הנופלים, את דבקותם בערכים ואת חתירתם לשלום ולביטחון, ונעשה כל שביכולתנו כדי להמשיך ולבנות מדינה חזקה, צודקת ומשגשגת, מדינה שתהיה ראויה לזכרם. גם עתה, לא נשכח את החטופים, דם מדמינו, שנמצאים בשבי אצל חיות אדם. גם עתה נייחל לשובם במהרה. אמן."

מנכ"ל נמל אשדוד בפועל  אלי בר יוסף, אמר בטקס: "יום הזיכרון מאחד מדי שנה את עם ישראל. אנו  מחויבים, לנצור את זכרם של אלה אשר שילמו את המחיר היקר מכל להגנת העם והמולדת במערכה על שלומה וביטחונה של מדינת ישראל. משפחת נמל אשדוד מוקירה וכואבת  את מחיר השכול. זכרם של הנופלים מלווה אותנו ונמשיך לזכור את כולם ;אנו חבים לנופלים את קיומנו בארץ ישראל, לשמירת חיי הנצח של העם היהודי, נשמור באופן מתמיד על אחדות רעות ואחווה בינינו, בתוך עמנו אנו. ולעולם לשאוף לשלום ואחווה."​צילום: פבל טולצינסקי. בתמונה מימין: אלי בר יוסף, מנכ"ל בפועל נמל אשדוד, שאול שניידר, יו"ר דירקטוריון נמל אשדוד, שלומי בן עזרי, יו"ר יד לבנים אשדוד.​