דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי

נמל אשדוד והרשות לחדשנות קוראים לסטארטאפים לקחת חלק בפיתוח טכנולוגיות מתקדמות עבור פעילות הנמל

צעד זה מצטרף לפעולות נוספות בהן נקטה חברת נמל אשדוד, שמטרתן לחזק את מגמת החדשנות בחברה. מדובר במסלול המשותף לרשות לחדשנות ולרשות החברות הממשלתיות במשרד האוצר, ומטרתו פיתוח ובחינת טכנולוגיות ומוצרים חדשניים באמצעות אתרי הרצה ("פיילוטים") של חברות ממשלתיות רלוונטיות. הצלחתו של המיזם עתידה להביא למינוף וייעול עבודות ותפוקות הנמל בסקטורים בהם יקודם.

 

במסגרת יוזמה זו, פנתה חברת נמל אשדוד לרשות לחדשנות בבקשה לקחת חלק במסלול ייחודי שייעודו לספק לחברות ממשלתיות פיתוח טכנולוגיות ותמיכה חדשניות מטעם חברות טכנולוגיה ישראליות. הסטארטאפים הנבחרים יזכו לתמיכה כספית בשיעור של 20%-50% עבור הוצאות שונות לטובת מחקר ופיתוח המוצרים. לחברות שיציגו תכנית בעלת פוטנציאל לייעול יוצא דופן בפעילותה הכלכלית של החברה הממשלתית, תינתן תמיכה חריגה בשיעור של 60% מהוצאות המו"פ.

 

חלק ממטרותיו המשמעותיות של מסלול "התמיכה בחדשנות" הינן ייעול הפעילות הכלכלית והביצועים העסקיים של חברות ממשלתיות. יו"ר חברת נמל אשדוד, אורנה הוזמן-בכור, מוסיפה: "החלטת חברת נמל אשדוד לקחת חלק במיזם זה מהווה התקדמות משמעותית וחיונית להתאמת תשתיות ומערכות הנמל לעידן התחרות בנמלים."

 

כחלק מהמיזם, תספק חברת נמל אשדוד לזוכים שטח ניסויים ייחודי עם פוטנציאל מעבר לים. בשטח זה יוכלו אנשי חברות הסטארטאפ לבצע פיתוח טכנולוגי מיטבי עבור מוצרים חדשניים המיועדים לתהליכים חיוניים בנמל  כמו פריקה, אחסנה, שינוע, מערכות בקרה וכדומה.

 

אופן הגשת המועמדות וכן הנהלים והתנאים למימושן נקבעו על ידי רשות החברות הממשלתיות ורשות החדשנות ומפורטים באתר הרשות לחדשנות: https://innovationisrael.org.il/program/3751.