דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי

סטארטאפ למען הבטיחות בנמל

לרוב נושא החדשנות במפעלים מקושר בהעלאת התפוקה אולם ניתן לנצל את הקידמה והטכנולוגיה לשמירה על בטיחות חיי אדם, נושא המאתגר כל מפעל עתיר כוח אדם. מצידו השני של המתרס, הצורך בפתרונות של שדות ניסוי עבור חברות סטארטאפ הוא נדרש במיוחד לאור היעדר תשתיות מתאימות.

חברת נמל אשדוד פועלת לקידום פתרונות בתחום הבטיחות במטרה לפתח ולאמץ אותם. במכרז שפורסם לאחרונה, מזמינה חברת נמל אשדוד סטארטאפים שירצו להציע תהליכים חדשים, מוצרים חדשים או שיפור במוצרים קיימים, שמטרתם להגביר את בטיחות העובדים, לצמצם נזקים לציוד, סחורות, רכבים וכלי עבודה, וכל זאת במטרה להביא לשמירה מוגברת על חיי אדם ולחיסכון בהוצאות ונזקים.


מדובר במכרז בשיתוף התאחדות התעשיינים שיצא לדרך תחת השם "חדשנות בבטיחות" ופתוח לכל חברה, ותיקה או צעירה, שיכולה לבצע POC במהלך השנה הקרובה. החברות שיזכו יבצעו פיילוט בשטח הנמל, יוכלו להטמיע במערכות הנמל ואף להירכש על ידי נמל אשדוד.


בפני נמל אשדוד עומדים אתגרים תפעוליים יומיומיים. יותר מאלף עובדים בקו המים, כ-5,000 משאיות הנכנסות מדי יום, אוניות ומנופי ענק, ומאות כלים תפעוליים המשתרעים על פני כ-2,000 דונם, הופכים את נמל אשדוד לאזור תפעולי מאתגר.


שיקו ז'אנה, מנכ"ל נמל אשדוד, שם את נושא הבטיחות בראש סדר העדיפויות, ומאז כניסתו לתפקיד, לפני כשנה, פועל לקידום סביבת עבודה בטוחה ואחראית. "נמל אשדוד הינו אחד המפעלים התפעוליים הגדולים ביותר במשק הישראלי, וכנכס אסטרטגי ראשון במעלה, עלינו לוודא שהרציפות התפקודית תישמר. כחלק מאסטרטגיה רחבה של שילוב טכנולוגיות בתהליכים, החלטנו לאמץ חדשנות גם בתחום הבטיחות, ואנו קוראים לסטארטאפים להגיש הצעות ולהשתלב בשדה ניסויים ייחודי ומשמעותי כמו נמל אשדוד."


עבור הסטארטאפים מדובר בהזדמנות משמעותית, שכן הצלחת פיילוט במגרש ניסויים שכזה תהווה עבורם תעודת הכשר אמיתית לטכנולוגיות, וגישה למפעלים תפעוליים נוספים בתעשייה המקומית ובעולם.