דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי

דירקטוריון נמל אשדוד אישר חלוקת דיבידנד


במקביל ועל אף פתיחת הנמלים הפרטיים ומשבר הקורונה המתמשך, מציג נמל אשדוד ביצועים חזקים: רושם עלייה של כ-15% בהכנסות לרבעון השלישי לשנת 2021 בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד; חברת הדירוג מעלות S&P מאשרת לנמל אשדוד דירוג אשראי AA+ ומעלה את תחזית הדירוג ליציבה משלילית

דירקטוריון נמל אשדוד אישר חלוקת דיבידנד בסכום של כ-90 מיליון שקל על השנים 2019-2020. סכום זה מצטרף לכ-100 מיליון שקל נוספים אשר עברו רק לאחרונה לקופת המדינה בגין השנים 2016-2018.


השנים האחרונות סומנו כבעלות פוטנציאל נפיץ שעה ששני הנמלים הפרטיים פותחים את שעריהם. בד בבד פרצה מגפת הקורונה אשר חוללה סערה בעולם תובלה הימית והשפיעה באופן דרמטי על נמלים מרכזיים בכל העולם. על אף התחזיות הפסימיות והתחרות שבפתח נמל אשדוד מסתמן כשחקן יציב ואיתן ומציג תוצאות כספיות טובות לרבעון השלישי לשנת 2021 ולתשעת החודשים הראשונים לשנה. הכנסות החברה מתחילת השנה הסתכמו לסך של כ-885 מיליון שקל, עלייה של כ-15% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. בנוסף, נרשמה עלייה ניכרת של כ-27.5% בסך תנועת הרכבים שהסתכמו בקרוב ל-95,000,000 יחידות בתשעת החודשים הראשונים לשנה.


במקביל, חברת דירוג האשראי מעלות S&P אישרה לחברת נמל אשדוד דירוג חוב של AA+ ומעדכנת את תחזית הדירוג ליציבה משלילית, זאת על אף פתיחתם של שני הנמלים הפרטיים והתחרות המשמעותית הצפויה. בנימוקי מעלות S&P לדירוג, נכתב כי נמל אשדוד צלח את משבר הקורונה תוך שמירה על רמת הכנסות כמעט זהה לשנים שלפני המשבר, תוך שמירה על נתח השוק בתחום המכולות. עוד צוין כי המסגרת הרגולטורית, המשפטית, הפוליטית והחוזית של החברה חיובית בעקבות צעדים שננקטו בשנים האחרונות לשיפור השקיפות.


אורנה הוזמן-בכור, יו"רית דירקטוריון נמל אשדוד, הוסיפה: "דירקטוריון החברה אישר חלוקת דיבידנד בסכום משמעותי תודות לביצועים הטובים של נמל אשדוד המצביעים על היותנו שחקן מרכזי, מקצועי ויציב המנווט באופן אחראי במים הסוערים של תקופתנו. אנו ממשיכים לפעול בזהירות ובנחישות אל מול האתגרים המקומיים והגלובאליים העומדים לנגד עינינו. מתחילת השנה הצגנו הישגים תפעוליים וכספיים טובים וזאת חרף מגפת הקורונה שממשיכה ללוות אותנו ופגעה בכל מגזרי הפעילות במשק. אנו פועלים בכל המישורים בכדי שתנופת הצמיחה המלווה אותנו מאז מחצית השנייה של שנת 2020 תמשיך גם בראייה קדימה."