דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי

האקסלרטור הבינלאומי startups 500 יקים בסיס בישראל ויגייס כעשרה סטרטאפים שיפעלו בשטח הנמל


למכרז אשר יצא לדרך בתחילת השנה השנה ניגשו למעלה מעשרה אקסלרטורים שונים, מובילים בתחומם. *חברת 500 Startups*  נחשבת לאחת מארבעת האקסלרטורים הגדולים בעולם וזכתה במכרז בין ביתר לאור פריסתה הגלובאלית, אשר היוותה יתרון משמעותי. בהמשך ליוזמת דירקטוריון החברה להיכנס לעולמות החדשנות הטכנולוגית, נמל אשדוד ממשיך ומבסס את מעמדו בעולמות ה'בלו-טק', ולפני מספר שבועות הכריז על  הקמת שגרירות לחדשנות בניו ג'רזי בשיתוף בית הספר לעסקים של האוניברסיטה המקומית ונמל ניו-ארק. בכוונת נמל אשדוד לשכפל את המודל נוספים ו'לייצא' את הטכנולוגיות שיוטמעו בנמלים נוספים בעולם.


במסגרת פעילותה בנמל תגייס 500 Startups  כעשרה סטארטאפים בתחומי האנרגיה, התפעול, הלוגיסטיקה והספנות, ותאפשר לנמל אשדוד להשקיע בחברות. הסכם ההתקשרות בין הצדדים עומד על כשלוש וחצי שנים וזו הפעם הראשונה שהחברה, תפעיל חממה בישראל.


באמצעות תוכנית האצה אינטנסיבית בת 12 שבועות החברות  שיבחרו יקבלו גישה להדרכות מומחים, סדנאות, ואימון ממערך המנטורים של Startups  500 ויהנו מתמיכה מלאה ומשאבים מהנמל לצד שטח ניסויי לבחינת במוצרים. בסוף התהליך יזכו להטמיע את המוצר הסופי במערכות הנמל.


צעד זה מתווסף למהפכה של ממש שמובילים בנמל אשדוד בשנתיים האחרונות. למעלה מ-40 סטארטאפים אשר נבחרו במסגרת שלושה מכרזים כבר מוטמעים ופועלים כיום בנמל. הקמת זרוע החדשנות הינה חלק מהתכנית האסטרטגית הרחבה של נמל אשדוד, הכוללת השקעות בכ-2.4 מיליארד שקל במסגרת ההיערכות לתחרות אל מול נמלי הים הפרטיים הצפויים להיפתח בהמשך השנה. הטמעת הטכנולוגיות בפעילות הנמל תייעל את העבודה היומיומית ותעלה את פיריון העבודה לצד יצירת אפיק השקעה והכנסה משמעותי.


שיקו ז'אנה, מנכ"ל נמל אשדוד, הוסיף: "אני גאה על מימוש של חזון שהחל לפני למעלה משנתיים בנמל אשדוד, ומהווה צעד נוסף בקידום עולם החדשנות והסטארטאפים בנמל אשדוד. זוהי פעילות פורצת הדרך שתשנה את פניה של התעשייה המסורתית. השנה האחרונה הבהירה עד כמה ייעול עולם הספנות ונתיבי הים קריטי לשמירה על תפקודה התקין של הכלכלה העולמית, שעה שמעל ל90% מהסחורות עוברות דרך הים. אנו פורצים 'אוקיינוס כחול' שצמא להטמעת טכנולוגיה ומקווים שנוכל להביא את הבשורה גם לנמלים נוספים בעולם. אני מברך את 500 Startups על הזכייה ושמח על ההזדמנות שלנו לשתף עמם פעולה בישראל, ולממש את הפוטנציאל של אומת הסטארטאפ גם בעולמות הים."


"אנחנו נרגשים ומברכים על ההזדמנות לסייע לנמל אשדוד במשימתו להפוך למוביל בחדשנות טכנולוגית בעולם הנמלים. זוהי הזדמנות נדירה לשנות תעשיה מסורתית חיונית בעזרת טכנולוגיה חדשנית שיכולה להיות בעלת השלכות עולמיות. במהלך זה, נמל אשדוד יכול לשמש כדוגמה לנמלים בכל העולם", ציינה Ee Ling Lim, מנהלת אזורית, אסיה והאזור הפסיפי,  ב- Startups  500.


מלבד הנמלים המרכזיים ברוטרדם ובסינגפור, נמל אשדוד הינו בין הנמלים הבודדים בעולם אשר משקיע כך בתחומי הטכנולוגיה. בין הסטארטאפים אשר כבר פועלים בנמל ניתן למצוא חברה המבוססת בינה מלאכותית ועוסקת בחיזוי עומסי עבודה עתידיים, זיהוי תקלות עתידיות, והפקת המלצות אוטונומיות ועוד; חברה מבוססת Learning Machine  שעוקבת וחוזה שינויים בקרקעית הים במטרה להעמיס את כמות המטען האופטימאלית, להגביר את בטיחות כלי השיט, ולהוריד סיכוני ניווט ועלויות תחזוקה; חברה המתמחה בהגנת סייבר, במניעה, איתור והתרעה כנגד תקיפות סייבר ועוד.