דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי

תעשיית הקרוזים חוזרת לנמל אשדוד!

תעשיית הקרוזים הנה אחת התעשיות שנפגעו באופן החריף ביותר בעקבות הקורונה, שהביאה לעצירה כמעט מוחלטת של ההפלגות. על רקע זה, כניסת שלוש אוניות הנוסעים לנמל אשדוד מהווה סנונית ראשונה ומעודדת של חזרה לשגרה והתאוששות התעשייה.

 

אניית הנוסעים הראשונה שהגיעה ביום ראשון בשעה שלוש בבוקר הנה האונייה Norwegian Jade,  שהגיעה מיוון ועליה כ-1,500 נוסעים. על סיפון האונייה 1,037 אנשי צוות, והיא באורך 294 מטר וברוחב מירבי של 38 מטר. הנוסעים יכולים ליהנות ממועדוני לילה, מסעדות עטורות פרסים עם למעלה מ-16 מטבחים שונים, בריכות שחייה, ספא חדשני, ואף קזינו.

 

בסמוך אליה הגיעה  Insignia הנחשבת לאחת האוניות היוקרתיות בעולם, ומציעה שיט "מסביב לעולם ב-180 יום" , שעגנה בשעה שש בבוקר. האונייה הגיעה ממיאמי שבארה"ב ועליה 300 נוסעים. חברת ההפלגה של האונייה Oceania Cruises   אמרו כי הכרטיסים לשיט זה אזלו בזמן שיא של 30 דקות. האונייה באורך של 180 מטר וברוחב מרבי של 25 מטר ועל סיפונה כ-400 אנשי צוות. האונייה האקסקלוסיבית , כוללת מגוון מתחמים ייחודיים המציעים חוויה תרבותית עמוקה, כגון הופעות מוסיקליות והרצאות חיות מפי אנשי תרבות, מובילי דעה, שגרירים לשעבר, וכדומה.

 

ביום למחרת, נכנסה לנמל אשדוד האונייה השלישית, Viking Star ועליה 850  נוסעים. לאונייה עיצוב איטלקי ייחודי, והינה באורך 227 מטר וברוחב מירבי של 29 מטר. אנייה זו ידועה במתקני הבידור הרבים שעל סיפונה, בהם בית קולנוע, חדרי כושר ומגרשי ספורט, ואף ספא בסגנון סקנדינבי. זאת לצד חוויה תרבותית מעשירה בדמות הרצאות ומופעים מהם הנוסעים יכולים להנות לאורך שהותם. 

 

בכניסה לישראל, הנוסעים עברו ביקורת גבולות ובדיקת PCR  רק לאחר קבלת תשובה שלילית ירדו מהספינה לסיורים ברחבי הארץ. חברת Holiday Travel נבחרה במכרז לתפעל את סיורי החוף, הכוללים טיול מאורגן יומי ליעדים שונים בישראל כגון ירושלים וים המלח.

 

שיקו ז'אנה, מנכ''ל נמל אשדוד, מסר כי"  אנחנו שמחים ומתרגשים על חזרתה של התיירות הימית לישראל, לאחר יותר משנתיים של הפסקה שנכפתה בעקבות הקורונה. אנו עמלים מדי יום להפוך את הנמל לתחרותי ואפקטיבי יותר בכל הזירות, כולל זירת התיירות הימית, ונשמח לארח אוניות נוסעים נוספות שייהנו מארצנו היפה. אנו נמצאים בתחילתה של עונת החופשות, וכעת, יותר מאי-פעם, אנחנו פועלים על מנת לאושש ולקדם את התיירות הימית בישראל, ולחזור לשגרה ולשגשוג תיירותי. כל זה, תוך שמירה קפדנית על הנהלים המחמירים בנמל ותקנות משרד הבריאות." 

צילום: פבל טולצינסקי

צילום: פבל טולצינסקי