דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי

חברת נמל אשדוד תשלם למדינה דיבידנד בגובה של 65.4 מיליון ש"ח

הדיבידנד יעמוד על 30% מרווחי השנים 2005-2007 שהסתכמו בכ- 218 מיליון ש"ח

חברת נמל אשדוד תשלם דיבידנד בגובה של 65.4 מיליון ש"ח לבעלת מניותיה - המדינה, המייצגת את הציבור הרחב. הדיבידנד יעמוד על  30% מרווחי השנים 2005-2007 שהסתכמו בכ- 218 מיליון ש"ח . כך הוחלט בישיבה שהתקיימה, ביום חמישי האחרון, בין יו"ר דירקטוריון חברת נמל אשדוד, ניצב (בדימוס) יעקב רז, מנכ"ל החברה, שוקי סגיס, סגן מנהל רשות החברות הממשלתיות אסף רגב ונציג רשות החברות בדירקטוריון צחי נחום. ההחלטה תובא לאישורו של הדירקטוריון בישיבה הקרובה. 

 יעקב רז, יו"ר דירקטוריון חברת נמל אשדוד, הביע סיפוק כי חברת נמל אשדוד היא חברה רווחית אשר מעבירה תמלוגים לבעליה ומכאן לציבור הרחב. "למרות המצב הכלכלי השורר בישראל ובעולם שהשפעותיו ניכרות על העולם העסקי, חברת נמל אשדוד תעשה המיטב בכדי להציג רווחים ולחלק דיבינדנד לבעליה גם בעתיד", אמר יעקב רז, "אני מודה לרשות החברות והעומד בראשה אודי ניסן שהגיעו יחד עם החברה להחלטה זו". 

בנוסף, רז ציין לשבח את ההנהלה והעובדים שהביאו את  החברה להישגים תפעוליים וכלכליים שאפשרו את העברת התמלוגים לבעליה. "מאז הפיכת של נמל אשדוד לחברה עסקית בשנת 2005, יצרה חברת נמל אשדוד, כחברה עסקית ורווחית, ערך עבור בעלת מניותיה. השמחה שלי לא באה לידי ביטוי רק בחלוקת הדיבידנד, אלא בעיקר בשל השיפור המתמיד בשירות הניתן למשתמשים בשירותי החברה", הוסיף רז.