דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי

יעקב רז בוועידה השנתית של Port2Port: "על ממשלת ישראל להכריז על נמל אשדוד כאזור סחר חופשי"

שוקי סגיס, מנכ"ל חברת נמל אשדוד אמר כי "חייבים לקדם את ההפרטה ולהחליט לגבי הרפורמה בתעריפים – ביטולה, או יישומה באופן שניתן להתמודד עימו"

בוועידה השנתית לסחר, תובלה ולוגיסטיקה של Port2port, שנערכה אתמול (יום ג'), אמר ניצב (בדימ'), יעקב רז, יו"ר דירקטוריון חברת נמל אשדוד, כי "על ממשלת ישראל להכריז על נמל אשדוד כאזור סחר חופשי. הכרזה זו תיטיב עם העיר אשדוד, עם מדינת ישראל ועם מקומו המרכזי של הנמל באגן הים התיכון כולו". עוד התייחס רז להשפעת הקמת נמל איתן על חברת נמל אשדוד ואמר, כי "נמל איתן הוסיף שטחים נוספים לפריקה ולטעינה לנמל אשדוד והרחיב את יכולות הנמל. נמל איתן תרם ליתרונות של נמל אשדוד אל מול נמל חיפה".

לדברי שוקי סגיס, מנכ"ל חברת נמל אשדוד, "חייבים לקדם את ההפרטה ולהחליט לגבי הרפורמה בתעריפים – ביטולה, או יישומה באופן שניתן להתמודד עימו. אני חוזר ואומר מזה שנתיים, כי ההפרטה היא המהלך הראשון, שיש לבצע בתחום. העיסוק במודלים כגון הלנד לורד לא מקדם אותנו. יש לבצע את ההפרטה בשיתוף העובדים, אחרת גם אחרי המשבר לא יפתרו בעיות, כגון הצפיפות בנמלים". סגיס התייחס בדבריו למגמה העולמית של שינוי יעוד רציפים ואמר, כי "יש להסב רציפי מטענים לשימוש כרציפי מכולות. על חברות הנמל כולן להשקיע בתשתיות ובנגישות אל הנמלים ומהם".