דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי

פתיחה רשמית וחגיגית של "הצוללת הירוקה" במוזיאון אשדוד לאמנות בשיתוף חברת נמל אשדוד, איגוד ערים לאיכות הסביבה וחברת החשמל

הצוללת הירוקה הינה אגף ייחודי המיועד לקיום פעילות אמנותית יצירתית בחומרים בשימוש חוזר, כחלק ממערך חינוך להפנמה והטמעת ערכי איכות הסביבה וקשירתם לעולם האמנות.

בטקס הפתיחה במעמד ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, השתתפו ממלא מקום ראש העיר מר בוריס גיטרמן, ניצב (בדימוס) יעקב רז, יו"ר דירקטוריון חברת נמל אשדוד, הרב עמרם כנפו, ממלא מקום ראש העיר, מר יוסי קנדלשיין יו"ר איגוד ערים לאיכות הסביבה אשדוד – חבל יבנה, ד"ר ענת רוזן מנכ"ל איגוד ערים לאיכות הסביבה, מר יגאל גמליאל, מנכ"ל החברה העירונית לתרבות, מר אשר דהן סמנכ"ל לקוחות חברת חשמל, חבר המועצה והממונה על החינוך מר יהודה פרנקל, חבר המועצה ויו"ר הקואליציה מר גבי כנפו, חבר מועצת העיר עו"ד ורואה חשבון מר אלי לחמני, מר אמנון ביבי, מנהל תחנת הכח אשכול וחבר המועצה לשעבר מר יצחק גל נכח קהל רב שהתרגש למראה הצוללת הירוקה שכולה תוכננה, עוצבה והוקמה על ידי צוות המוזיאון ומרכז מונארט לאמנויות.

ראש העיר אשדוד, ד"ר יחיאל לסרי תומך נלהב בפרויקט ולדבריו:
"ממטרותינו, הפיכת 'הצוללת הירוקה' למרכז פעילות כלל ארצי בנושא אמנות ואיכות סביבה. הוספת גוון פעילות אמנותי חדש באשדוד והצטרפות בעזרת האמנות ולצד פרויקטים עירוניים נוספים, למגמה עולמית של שמירה על כדור הארץ והטמעת ערכי איכות סביבה, קירוב כלל האוכלוסייה למוזיאון ולאמנות ופתיחת אפשרות לדיאלוג חברתי בדרך יצירתית וחוויתית". 

בצוללת יבקרו ילדי גנים, בתי ספר, קייטנות, משפחות, וקבוצות בוגרים. הפעילות מורכבת מסיור אשר מתחיל בחוף הים עם איסוף פסולת, הגעה למרכז מונארט וכניסה למתחם הנמל. תכני הפעילות הורכבו והותאמו לקידום איכות הסביבה ובהשראת הנמל.

חברת נמל  אשדוד סייעה באופן משמעותי לפתיחת האגף הירוק במוזיאון, לדברי ניצב (דימ') יעקב רז, יו"ר חברת נמל אשדוד, "הקמת 'הצוללת הירוקה' היא הבסיס המשמעותי והחשוב בשיתוף הפעולה העתידי והמשותף בינינו, חברת הנמל, מרכז מונארט ועיריית אשדוד, בתחום ההגנה על הסביבה. אני מקווה, שיחד נהפוך את 'הצוללת הירוקה' למרכז לחינוך סביבתי כלל ארצי, שיהווה אבן שואבת ללימוד התחום לאזרחים מהארץ כולה". 

מדבריו של ממלא מקום ראש העיר, מר בוריס גיטרמן: "מעשינו ופעולתנו כיום הם שיקבעו את גורל האנושות על פני כדור הארץ, לכן יש ערך רב לעורר את המודעות הציבורית לנושאי שימור הסביבה. וזה בדיוק אחת הסיבות לשמה נוצרה הצוללת הירוקה.

כל הפרויקט התבצע ע"י עובדי מונארט אשר חשבו, תכננו וביצעו. אנחנו רואים תוצאה סופית מדהימה וללא השקעה מכל הלב של האנשים הללו, ובראשם הגברת נעמי אדר, הפרויקט החשוב הזה לא היה יוצא לפועל. אני רוצה להודות לכול מי שלקח חלק במאמץ המשותף הזה. עלינו להכיר כי על כולנו, על כל אחד ואחת מאיתנו, לפעול כל יום מתוך רגש אחריות כדי לשמור על העיר הזאת ועל כדור הארץ שלנו כי זה עולמנו ואין לנו אחר".