דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי

שר התחבורה: "המטרה היא להפוך את נמל אשדוד לנמל האטרקטיבי ביותר במזרח התיכון"

השר כץ אמר את הדברים במפגש הלקוחות השנתי של חברת נמל אשדוד שנערך ב- 02/09/2009. יו"ר דירקטוריון החברה קרא לממשלה "ליישם את ההפרטה בנמלים במהירות הגבוהה ביותר", ומנכ"ל החברה הוסיף כי "עד סוף שנת 2009, צפוי סך ההשקעות בנמל אשדוד להגיע לכ- 160 מיליוני שקלים"

חברת נמל אשדוד ערכה ב- 02/09/2009 את כנס הלקוחות השנתי החמישי של החברה בהשתתפות עשרות מבכירי המשק ומאות אורחים נוספים. יו"ר חברת נמל אשדוד, ניצב (בדימ'), יעקב רז ומנכ"ל החברה, שוקי סגיס, אירחו את הבכירים וביניהם, שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ, ראש עיריית אשדוד, ד"ר יחיאל לסרי.

חדשות נמל אשדוד: יו"רהדירקטוריון, יעקוב רז, מנכ"ל החברה שוקי סגיס ושר התחבורה ישראל כץ בכנס הלקוחות השנתי 02/09/2009

שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ, התייחס בדבריו להישגים שהציגה חברת נמל אשדוד מאז הוקמה, וציין כי "אין דבר יותר טוב מחברה שמגיעה עם קבלות שניתן להציג, ומוכיחה שיש לה את החזון, התכניות והיכולת לממש הישגים. מדינת ישראל צריכה ויכולה להיות שער כלכלי למזרח התיכון באמצעות רשת תחבורה מפותחת. המטרה היא להפוך את נמל אשדוד לנמל האטרקטיבי ביותר במזרח התיכון, ובכך לחזק גם את כלכלת ישראל". 

ביחס לתחרות בין הנמלים, אמר השר: "אנו מחויבים לקידום התחרות העסקית. קידום התחרות יוביל לשיפור השירות שינתן ללקוחות. אנו עומדים היום ערב השלב השני של ההפרטה בנמלים. הפרטת הנמלים מתבצעת על-פי החלטת הממשלה, ולכן, מחייבת הערכות ממשלתית. בשבועות הקרובים תתכנס ועדה מיוחדת, בה אשתתף גם אני, כמובן, לדון בביצוע ההפרטה". 

במסגרת האירוע, נשא דברים יו"ר חברת נמל אשדוד, ניצב (בדימ'), יעקב רז. בדבריו התייחס רז לתהליך ההפרטה, ובמיוחד לשלב השני של ההפרטה, שעתיד לצאת לדרך בחודשים הקרובים. רז קרא למקבלי ההחלטות להמשיך ולקדם את התהליך, ואמר: "על מנת שנוכל להמשיך להתמודד עם העלייה הנמשכת בהיקף הסחר הנמלי, ועל מנת להמשיך להבטיח שירות מעולה ללקוחות החברה, על המדינה להמשיך לאפשר לנמל להתפתח. התפתחות הנמל מבטיחה תחרות בריאה בין הנמלים, ולכן, אני קורא לממשלה ליישם את מלוא הרפורמה וההפרטה במהירות הגבוהה ביותר".  

מנכ"ל החברה, שוקי סגיס, התייחס בדבריו להשקעה בהתפתחות הנמל. לדבריו, "חברת הנמל מבקשת להתקדם ולהתפתח בכל עת. גם בזמנים קשים, המציאות התחרותית מחייבת אותנו להמשיך להשקיע בתשתיות ובציוד על-מנת להמשיך ולהתחרות עם הנמלים המובילים באזור. לכן, גם השנה שמנו דגש רב על השקעות בציוד ובשדרוג תשתיות בנמל. מדובר בהשקעה בהיקף של כ- 700 מיליון ₪, המתפרסת על פני 5 שנים. בשנת 2008 כבר השקענו כ- 147 מיליוני ₪ ועד סוף שנת 2009, צפוי סך ההשקעות להגיע לכ- 160 מיליוני שקלים".