דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי

שר התחבורה: "הסכמי חלונות בנמל אשדוד הם יעד מחויב מציאות"

במסגרת הביקור, שנערך בהשתתפות, מנכ"ל משרד התחבורה, רו"ח גדעון סיטרמן, נפגש השר עם מנכ"ל החברה, שוקי סגיס והנהלת החברה. במהלך הפגישה ציין השר מופז כי, "מרגישים את השינוי החיובי בנמל אשדוד. ישנה התייעלות של המערכות התפעולית והן פועלות תוך שילוב של כל שרשרת האספקה".

 

במהלך הביקור ציין מופז כי, "הסכמי חלונות בנמל אשדוד הם יעד מחויב מציאות, יש להגדיל באופן משמעותי את היקפי הרציפים המופעלים בשיטה זו. הסכמים אלה מגדילים את יכולת התכנון ויוצרים אופטימיזציה תפעולית".

 

שוקי סגיס, ערך בפני השר מופז סקירה מלאה על שיפור רמת השירות בנמל, הכולל קיצור התור התפעולי של אוניות, מתן אפשרות לשחרור מהיר של מטענים, ייעול מאגר הנתונים ותהליכי האישורים, שיפור רמת תחזוקת המנופים והכלים הניידים וחיזוק הקשר האישי עם הלקוחות. בנוסף, השקעות ברכש וציוד, קליטת כ"א והכשרות עובדים וקורסים ועוד.

 

כמו כן, ציין סגיס, את המשימות החשובות העומדות בפני חברת נמל אשדוד, כגון השלמת בניית השער החדש, טיפול בתשתיות רכבת להובלת סחורות, הקלות ברגולציה על מנת לעודד את התחרות בין הנמלים, פיתרון המחלוקת בנושא הרפורמה בתעריפים, פיתוח שלב ב' בנמל איתן, הכנת החברה להנפקה ועוד.