דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי

יום העצמאות 2008 - כ-45 אלף מבקרים הגיעו ליום הפתוח בנמל אשדוד

אירועי יום העצמאות 2008 
בנמל אשדוד בוידאו

פתיחת השערים החגיגית הייתה פרי של שיתוף פעולה בין נמל אשדוד ובין חיל הים, במסגרתו התאפשר לקהל הרחב להכיר את הנמל, להסתובב בין מתקניו החדישים וליהנות מעולם מרתק של ים וקידמה.

במסגרת זו התקיימה ברציף נמל איתן החדש, רציף מספר 23, תצוגה מרהיבה של ציוד מכני, המשמש לתפקודו השוטף של נמל, הכוללת מנופים, עגורנים, מלגזות, גוררות, סירות נת"ב ועוד.

בנוסף, התקיימה בנמל תערוכת ספינות השייט של חיל הים. בימת המופעים של הנמל אירחה את להקת חיל הים ואת הלהקות העירוניות של העיר אשדוד: להקת גרפיט ולהקת הד.

המבקרים בנמל אשדוד ביקרו בביתני ההסברה של הנמל ושל חיל הים ונהנו מהדרכה, שלוותה בצפייה בסרטים, המסבירים ומפרטים את פעילות הנמל ואת יכולותיו של חיל הים.

בנוסף, יכלו אורחי הנמל לסייר ולהכיר, בין היתר, את רציף המכולות ואת מנופי הגשר החדישים והגדולים מסוגם הקיימים בנמלי בישראל, המסוגלים לפרוק את האוניות הגדולות ביותר אשר פוקדות את נמלי הים התיכון.

לדברי שוקי סגיס, מנכ"ל חברת נמל אשדוד:

"שיתוף הפעולה המוצלח בין חברת נמל אשדוד וחיל הים, לרגל חגיגות ה- 60 למדינת ישראל, אפשר לראשונה לציבור הרחב ליהנות מסיור חוויתי ומרתק בנמל אשדוד.

התוכנית המגוונת, שהרכבנו יחדיו, אפשרה לציבור הרחב להכיר את נמל אשדוד ואת תרומתו המשמעותית למדינה, תוך דגש מיוחד על הפן המסחרי ועל הפן הצבאי.

אני שמח, שהקהל הישראלי הגיע בהמוניו לבקר בנמל אשדוד וחגג יחד עם עובדי הנמל וחיל הים 60 שנות עצמאות למדינת ישראל".