דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי

מכרז בינלאומי להצטיידות ב- 3 מתקני פריקה "ירוקים" לפריקת אוניות צובר יבש

ד"ר יהודה המליך, מנהל פיתוח עסקי ואיכות הסביבה בחברת נמל אשדוד: "ההצטיידות במתקני פריקה "ירוקים" תאפשר פריקה מהירה ויעילה של אוניות גרעינים ותקצר זמני המתנת אוניות, תוך שמירה על איכות הסביבה".

חברת נמל אשדוד יוצאת למכרז בינלאומי להצטיידות בשלושה מתקנים לפריקת אוניות גרעינים בתקציב של עשרות מיליוני ₪. המכרז מיועד לרכישת שלושה פורקים פניאומאטיים, השואבים את הגרעינים ממחסן האונייה הישר אל משאיות התובלה. הבחירה בשלושה מתקנים פניאומאטיים לפריקת גרעינים התקבלה לאחר בדיקה מעמיקה, שערכה חברת הנמל באשר למערכת, שתיתן את המענה המיטבי לריבוי סוגי התפזורות, העוברות כיום דרך הנמל, תוך שמירה עד כמה שניתן על איכות הסביבה.

המכרז הינו חלק מפרויקט הדגל של הנמל לשנה הקרובה - הקמת מסוף גרעינים חדש בנמל בהיקף של 153 מיליון ₪.  אוניות הגרעינים ייפרקו בנמל איתן החדש ומטענם יועבר באמצעות מתקני הפריקה "הירוקים" דרך מסוע באורך 2.1 ק"מ לממגורת אשדוד, שתורחב ותכלול גם מבנה חדש לאחסנת מוצרי גרעינים.

הפרויקט, המהווה מענה ייחודי וחדשני של חברת נמל אשדוד לצרכים, הקיימים גם בנמלים אחרים, נמנה על ההשקעות הגבוהות ביותר בתחום איכות הסביבה בנמלים, בשנים האחרונות.

לדברי ד"ר המליך, מנהל פיתוח עסקי ואיכות הסביבה בחברת נמל אשדוד, "חברת נמל אשדוד מייחסת חשיבות רבה להגנה על איכות הסביבה ובכלל זה מציאת פתרון לפריקת ריבוי סוגי התפזורות, העוברים כיום בשערי הנמל. בעבר נפרקו ונטענו 100% מהצוברים בנמל באמצעות חופן ומשפך. על פי התוכנית הייחודית של חברת נמל אשדוד, ההצטיידות במתקני פריקה "ירוקים" תיתן מענה למרבית המטענים, הנפרקים היום בחופן ומשפך".