דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי

חב' נמל אשדוד תעניק הטבות כספיות לחברות שישנעו סחורות באוניות ירוקות

המיזם כולל חברות ספנות שרשמו את אוניותיהן הפולטות מזהמים בכמות נמוכה מהתקן שקבע ארגון הספנות הבינלאומי IMO. אוניות אלו נבדקות על ידי WPCI, המחשב לכל אוניה אינדקס סביבתי (ESI) לפי פליטת המזהמים והמתקנים שבאוניה, מניקוד 0 עד 100. נמל אשדוד משתתף במיזם זו השנה השישית ברציפות והוא הנמל היחיד בישראל המשתתף במיזם.

 

גם בשנת 2017 תעניק חברת נמל אשדוד תמריצים כספיים ל"אוניות ירוקות", בהן אוניות מכולה, אוניות גלנוע, אוניות מטען כללי, אוניות צובר ואוניות נוסעים, המפחיתות את פליטת המזהמים שלהן. ההטבה ניתנת לאוניות ירוקות להן מיזם WPCI קבע אינדקס סביבתי (ESI) של 31 נק' ומעלה. בחברת נמל אשדוד צופים כי המיזם ימשיך להגדיל את מספר האוניות הירוקות הפוקדות את ישראל, ובכך ישפר את איכות הסביבה שלנו.

 

יצחק בלומנטל, מנכ"ל חברת נמל אשדוד ציין כי: "השמירה על איכות הסביבה והפחתת זיהום האוויר והים הם מעקרונות היסוד של הנמל, ולכן ההשתתפות במיזם זה חשובה מאוד ומהווה צעד אחד מתוך שורה של צעדים שעושה החברה בתחום זה. בימים אלו אנחנו מעדכנים את לקוחות הנמל ומאיצים בהם לקחת חלק במיזם וליהנות מההטבות הכספיות בסכום של עד 5,000 ₪ לכל פקידה של אוניה תפעולית. הסכום נקבע על פי גודל האוניה וציון אינדקס סביבתי שנקבע עבורה. אני מקווה כי נמלים אחרים ילכו בעקבותינו ויצטרפו אף הם למיזם".

 

אניות מכולה בנמל אשדוד. צילום: שאול ביטון