דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי

יו״ר חברת נמל אשדוד ביום עיון לדירקטורים מטעם עובדים: "העובדים הם חלק בלתי נפרד מהחברה, הם שותפים בחברה וצריכים להיות בעלי מניות"

יו"ר דירקטוריון נמל אשדוד, אורנה הוזמן-בכורהוזמן-בכור הדגישה בדבריה את חשיבות השתתפותן של נשים בדירקטוריון ושילובן בתפקידים בכירים. ״לצערי, ברוב התפקידים בהם כיהנתי עד היום, הייתי האשה הראשונה בתפקיד. חשוב שיותר נשים תשתלבנה בתפקידים בכירים במשק. אצלנו בדירקטוריון בנמל אשדוד, למעלה מ-50 אחוז מהדירקטורים הן נשים״.

הוזמן-בכור הציגה את חשיבות שילובם של נציגי עובדים בדירקטוריונים. ״ הדירקטוריון בנמל אשדוד רוצה לשמוע את עמדת העובדים ורוצה לשמוע תפיסות עולם שונות ומגוונות. כשדירקטוריון מקבל החלטה על השקעה במיליוני שקלים, נציגי העובדים משקפים לנו את המציאות מהשטח, מסייעים לנו בתיעדופים, מה חסר, מה דורש תיקון ואיפה צריך להשתפר. המחויבות שלהם היא קודם כל לדירקטוריון״.

הוזמן-בכור הדגישה כי ״העובדים הם חלק בלתי נפרד מהחברה, הם שותפים בחברה וצריכים להיות בעלי מניות בחברה״.

באשר לסוגיית השבתות וביזיון בית המשפט אמרה: ״אני מתנגדת לשביתות, נגד ביזיון בית המשפט ונגד עברה על החוק. פתחתי את דלתותי בפני העובדים, כפי שאף יו״ר דירקטוריון בנמל לא עשה, ואני מקיימת עימם הידברות מלאה״.

לסיום, הוזמן-בכור העניקה טיפים לדירקטורים בתחילת דרכם: ״קודם כל תלמדו את החברה, תעשו עבודת מטה יסודית ותבואו מוכנים לישיבות דירקטוריון. תעמיקו, תקראו ותהיו מקצוענים״.​