דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי

שדרוג מנוף גשר ברציף 23 יספק מענה לאוניות 18,000 TEU

המנוף משדרג את השירות ללקוחות הנמל ונותן מענה לשינוע באניות ענק כך אשר מגיעות עם קיבולת שיא. מנוף נוסף נמצא בימים אלה בתהליך שדרוג.

 

המנוף הוגבה ב-9 מטרים כך שגובה ההרמה מגיע ל- 44 מטרים מהקרקע. הזרוע הוארכה בכ- 5.5 מטרים כך שאורך הזרוע מגיע ל-60.5 מטרים. המנוף יכול לעבוד מול אניות ברוחב  של 20 מכולות ולתת שירות לאוניות הענק הנושאות מכולות 18,000 TEU ולתת שירות לגובה של 9 מכולות על סיפון אוניה.

חברת נמל אשדוד נמצאת בתהליך שדרוג של שני מנופי הגשר, בעלות של כ-8 מיליון אירו,  במסגרת יישום התכנית האסטרטגית לקליטת אניות ענק בנמל אשדוד. במסגרת פרויקט ראשון מסוגו בנמלי ישראל משודרגים שני מנופי גשר ברציף  23, ויהפכו למנופים הכי גבוהים מסוג זה בנמלי ישראל המנופים ישמשו לפריקה והעמסת מכולות.  

 

מבצעת פרויקט השדרוג היא החברה הספרדית KALMAR  המתמחה בעבודות שדרוג והגבהות מסוג זה וביצעה הגבהה מסוג זה בנמלים שונים בעולם כמו בנמל ולנסיה שבספרד, נמל אנטוורפן שבבלגיה.

מנכ"ל חברת נמל אשדוד, יצחק בלומנטל מסר כי: "נמל אשדוד ממשיך לשדרג את השירות ללקוחות הנמל באמצעות קידום פרויקטים תשתיתיים אשר יבטיחו מתן שירות מצוין לאוניות הענק הנושאות  18,000 TEU. ההשקעות הללו נדרשות על מנת לאפשר את הגעת אניית ענק וקווי שירות בינלאומיים, לצרכי היבואנים והיצואנים הישראלי הפועלים בשירות מול המזרח הרחוק".

מנוף הגשר ברציף 23 בנמל אשדוד

מנוף הגשר ברציף 23 בנמל אשדוד