דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי

סגן נשיא חברת הספנות Yang Ming בביקור ודיונים אסטרטגיים עם חברת נמל אשדוד

סגן נשיא חברת הספנות מטייוואן Yang Ming, גרי ליו, הגיע בראש משלחת מקצועית של מנהלים בכירים מהחברה לביקור עבודה בחברת נמל אשדוד. את הביקור מארחים מטעם הנמל יושבת ראש החברה, אורנה הוזמן בכור, והמנכ"ל, יצחק בלומנטל. מי שמתלווה למשלחת מטעם Yang Ming הם מנכ"ל אזור המזרח התיכון בחברה היידן צ'אנג, מנהל הלוגיסטיקה של החברה באזור אירופה ומזה"ת ג'ייסון יה ומנהל הפיתוח העסקי של החברה באזור המזרח התיכון טד וו.

במסגרת הביקור המקצועי דנים חברת נמל אשדוד וחברת הספנות הטייוואנית באפשרויות להרחבת העבודה המשותפת העמקת הפעילות העסקית. Yang Ming היא אחת מחברות הספנות הגדולות בעולם והיא חלק מהברית הימית Alliance . החברה נחשבת לאחת מהלקוחות האסטרטגיים של נמל אשדוד וקו האוניות של הברית הוא מין החשובים ביותר הפוקד את נמלי ישראל עם אניות ענק של למעלה מ-14,000 מכולות (TEU).

הכוונה של שתי החברות היא להגביר את  הפעילות  ולהגדיל את כמות המכולות שמשנעת Yang Ming דרך רציפי נמל אשדוד.

הנהלת חברת נמל אשדוד הציגה למשלחת את תוכניות ההשקעה בנמל הכוללות, בין היתר, רכישת מנוף חדש שיאפשר להעניק טיפול מהיר ואיכותי יותר ברציף 23 המהווה את רציף המכולות הראשי. עוד הוצגו התוכנית להגבהת שני מנופי גשר, העמקת הרציף וחכירת גוררות נוספות שיאפשרו לקלוט אוניות בנפח של 18000TEU.

בנוסף, עדכנו יו"ר נמל אשדוד והמנכ"ל של החברה כי המו"מ עם העובדים נמצא על סף הסכם והוא בישורת האחרונה וקיימת הערכה שלאחר חתימה על הסכם ורפורמה עם העובדים תוכל החברה להמשיך לשדרג את רמת השרות ללקוחותיה.

יו״ר חברת נמל אשדוד  ציינה כי הנמל מיועד למכירה והחברה נמצאת בתהליך של חיפוש משקיע אסטרטגי.

סגן נשיא יאנג-מינג, יו"ר חברת נמל אשדוד ומנכ"ל חברת נמל אשדוד