דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי

יו"ר דירקטוריון נמל אשדוד: "אמנה צוות ייעודי מחברי דירקטוריון שילווה את המו"מ עם העובדים כדי שנוכל להתקדם לחתימה"

 

   יו"ר דירקטוריון חברת נמל אשדוד, אורנה הוזמן בכור, הופיעה היום בוועידת ישראל לעסקים ועדכנה כי היא צפויה למנות צוות ייעודי מקרב חברי דירקטוריון החברה על מנת לקדם את המו"מ עם העובדים ולחתום על הסכם רפורמה גם בנמל אשדוד "אני מברכת את חברת נמל חיפה על חתימת הסכם הרפורמה" אמרה הוזמן בכור והוסיפה "נמל אשדוד לא יישאר מאחור מבחינת החתימה על רפורמה בנמלי הים. התבקשתי על ידי שר התחבורה ועל ידי מנהל רשות החברות להיכנס באופן אישי לתוך המו"מ, ואני מתכוונת למנות צוות ייעודי מתוך חברי הדירקטוריון כדי שנוכל להתקדם לחתימה. אנחנו נמצאים בישורת האחרונה לקראת חתימה על הסכם ואני משוכנעת שגם אצלנו זה עוד יגיע".

 

 

   הוזמן בכור התייחסה להבדלים הקיימים בין נמל אשדוד לבין חיפה "החברה שלנו גדולה יותר מכל נמל אחר בישראל, יש לנו 1,400 עובדים. בניגוד לסיטואציה בחיפה, שסובל במחסור במשאבים כספיים זמינים, דירקטוריון נמל אשדוד מוביל תכנית השקעות של למעלה מ-2 מיליארד שקל מהמקורות הכספיים של החברה. דבר זה התאפשר לאחר שסיכמנו מול המדינה שלא נעביר דיבדנדים לקופת המדינה. נמל אשדוד העביר בשנים האחרונות 635 מיליון שקל כדיבדנד לקופת המדינה".

 

יו"ר דירקטוריון הנמל התייחסה בדבריה גם לנושא כוח האדם, העיצומים והשביתות שמלווים את החברה "אני ממש לא בעד לשלוח עובדים הביתה. אנחנו צריכים להוביל מהלך של פרישה טבעית ולהנהלה חייבת להיות גמישות ניהולית בתחום הזה. אכן יש לנו לפעמים רעשי רקע בתחום יחסי העבודה, אבל יש הבדל גדול בין האטה בתפוקות בעבודה לבין שביתה דה פקטו. בעיניי, השביתה בחודש מאי רק פגעה בעובדים. שביתה זה משהו ששייך לשנות ה-80' ואינו מתאים לשנת 2018. העובדים לא יגיעו להישגים בדרך של שביתה או עיצומים. אנחנו נמשיך לנהל מולם את אותו המו"מ שאנו מנהלים ללא עיצומים וללא שביתות".

הוזמן בכור דיברה גם על נושא הכנסת משקיע אסטרטגי לנמל אשדוד "הוועדים עצמם וההסתדרות הם אלו שהציעו את עניין הכנסת משקיע אסטרטגי לנמל אשדוד. כדי שתהיה תחרות אמיתית בנמלי הים גם ב-2021 אנחנו נהיה חייבים להכניס משקיע אסטרטגי בינלאומי שפועל בתחום נמלי הים וההובלה הימית. אני חושבת שזה יהיה מאוד נכון שלנמל אשדוד יגיע משקיע אסטרטגי ואסור לשכוח שחברות בינלאומיות לא עומדות כאן בתור". 

בסיום דבריה אמרה הוזמן בכור שהיא מתכוונת להוביל מהפכה בהעסקת נשים בתפקידים בכירים בנמל אשדוד "כמובן שאני בעד קידום נשים, אני בעד קידום נשים כי אני מאמינה בניהול נשי שמביא לחברה המון דברים חדשים ושונים. מחצית מחברי הדירקטוריון של נמל אשדוד הן נשים ואני חושבת שגם בהנהלת נמל אשדוד צריכות להיות הרבה יותר נשים. הדירקטוריון הנחה את ההנהלה לקדם נשים בחברה ולמנות נשים לתפקידי הנהלה בכירים ואני מצפה שזה ייצא אל הפועל".

אורנה הוזמן בכור, יו"ר דירקטוריון נמל אשדוד