דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי

ציוד מכני חדש בנמל אשדוד יאפשר הגדלת התפוקות, צמצום תקלות ומתן מענה רציף!

במסגרת העסקה נרכשו 8 מלגזות מסוג '16 טון', אשר עתידות להחליף את צי המלגזות הקיים של 12 טון, וכן 7 מלגזות מסוג 'מכולנוף'. המכולנוף משמש לשינוע מכולות עד 45 טון בשטחי הנמל, ומגיע לגובה של 5 מכולות. כיום קיימים בנמל כ-11 'מכולנופים', כמחציתם מיועדים לגריטה ובמקומם יכנסו הכלים החדשים.


המכולנופים החדשים מצוידים במערכת הנקראת SOLAS (Safety of life at sea), השוקלת את המכולה לפני ובמהלך השינוע ומאפשרת חיבור למערכת ה-TOS של הנמל. המכולנופים החדשים בעלי מערכות בטיחות מהמתקדמות ביותר, לשמירה מירבית על המפעיל וסביבתו. המכולנופים עונים על דרישות מחמירות לשמירה על איכות הסביבה ומצמצמות את פליטת גזי החממה וה-CO למינימום האפשרי, וכן מערכות לשיפור אמינות המאפשרות עבודה גם בעת תקלות.


לצד המכולנופים, רכשה חברת נמל אשדוד גם מלגזות מסוג 16 טון, העתידות להחליף את צי מלגזות ה-12 טון, ולשפר משמעותית את ביצוע ומרחב הפעולות האפשריות. למלגזות 16 טון מפרט ייחודי המותאם לצרכי התפעול של הנמל, ומאפשר עבודה קלה ונוחה לגלילי פלדה, ללא צורך בהמתנה להחלפת הפין. מדובר בייעול משמעותי בתהליך העבודה, וזאת הודות למבנה הקלשונים המיוחד. במלגזות הותקנו מערכות לצמצום זיהום האוויר לצד מערכות כיבוי אש מתקדמות.

המלגזות נרכשו מחברת Kalmar השוודית, המספקת פתרונות לציוד ייעודי לשינוע מטענים כבדים עבור חברות שונות בחרבי העולם. עלות כל 'מכולנוף' כ-450,00 יורו, ו-200,000 יורו לכל מלגזה מסוג 16 טון.


מנכ"ל חרת הנמל יצחק בלומנטל: "השיפורים הטכנולוגים המצויים במלגזות החדשות יאפשרו שיפור תפעולי הן מבחינת ביצוע והן מבחינת נוחות ובטיחות העובדים. חידוש הצי יעלה את זמינות הכלים אשר יעניק מענה רציף ללקוחות, יצמצם תקלות ויגדיל משמעותית את התפוקות."

מנכ"ל חב' נמל אשדוד, סמנכ"ל התפעול וסמנכ"ל לוגיסטיקה לצד המלגזות החדשות

מבט על המלגזות החדשות