דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי

אתרים בתחום הנמלים, ספנות, כלכלה וסחר בין לאומי

משרדי ממשלה וגופי ממשל

רשות החברות הממשלתיות

מידע אודות חברת נמל אשדוד בע"מ ודו"חות כספיים כפי שמפורסמים באתר רשות החברות.
http://www.mot.gov.il/GCA/

 

משרד התחבורה והבטיחות בדרכים

פורטל תחבורה נט מכיל מידע כללי על פעילות נמלי הים בישראל, נתוני רשות הספנות והנמלים על תנועת המטענים ומדדי שירות תקופתיים.
http://www.mot.gov.il

רשות הספנות והנמלים במשרד התחבורה

רשות הספנות והנמלים הינה הרשות האחראית והמוסמכת לתעבורה ימית, מעגנות ונמלים, לכלי השייט ולמפעילהם ובאחריותו; אישור רישוי ורישום כלי שייט והסמכה של ימאים ומשיטים. הרשות פועלת על מנת להבטיח קיומה של תשתית ספנות ישראלית בעלת יכולת לשמש כמוביל משמעותי בזמן שלום ובזמן חירום, תוך מתן דגש על קיום צי אניות ישראליות וכח אדם ימי ישראלי מתאימים להובלת מטענים חיוניים כגון: מזון, דלק, פחם, מטענים ביטחוניים וגרעינים.
http://spa.mot.gov.il/

אתר הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה

האתר מציע מידע מקיף על תחומי הכלכלה והחברה בישראל. באתר ניתן למצוא מחקרים וסקירות בתחומים שונים כגון: נתונים אודות סחר החוץ של מדינת ישראל, עבודה ושכר, כלכלת ישראל לפי חלוקה ענפית והשוואות בינלאומיות ומידע נוסף כגון מדדי מחירים, שערי מטבע חוץ ומידע נוסף.
http://www.cbs.gov.il/

מינהל סחר חוץ במשרד התמ"ת
מינהל סחר חוץ במשרד התעשייה, המסחר והתעסוקה, אמון על ניהול ונווט מדיניות הסחר הבינלאומית של מדינת ישראל. תחומי הפעילות העיקריים כוללים פעולות לקידום הסחר והיצוא, ייזום ותחזוקת הסכמי סחר לשיפור תנאי הסחר של ישראל, עידוד ומשיכת השקעות זרות ויצירת שיתופי פעולה אסטרטגיים עם חברות זרות.  יחד עם הפעילות בישראל המינהל מפעיל מערך של נציגים כלכליים אשר מהווים את הזרוע הביצועית של המשרד בשווקי חו"ל. 
http://www.tamas.gov.il/NR/exeres/DF17F20C-01BF-472D-9DCE-26F02AE56C4A.htm

רשות המסים

אתר מקיף של רות המיסים המספק ידע על רשויות מס הכנסה, המכס והמע"מ. באתר מידע מפורט על תחומי היבוא והיצוא, הנחיות לסוכני מכס, תעריפי מכס ומס קניה, חוקיות היבוא ונהלים. בנוסף, האתר מציע מאגר טפסים להורדה, הנחיות לסוכני אנייה ומשלחים בינלאומיים ומערכת אינטראקטיבית לתשלומי מכס-יבוא ולשאילתות מצהרים.
http://www.mof.gov.il/taxes/

ארגונים כלכליים

מכון הייצוא

האתר מציע ייעוץ ותמיכה ליצואנים ישראלים, מידע עשיר על הסכמי סחר ומידע נוסף בתחום הרגולטיבי, לצד מידע על ימי עיון וכנסים ואפילו הזדמנויות עסקיות. באתר פוקוס מיוחד על ענף הנמלים.
http://www.export.gov.il/


התאחדות התעשיינים

מידע מגוון אודות מצב המשק, השקעות וניתוחים כלכליים. בנוסף מספק האתר פרטים על שירותי ההתאחדות ותחומי עיסוקה.
http://www.industry.org.il/

איגוד לשכות המסחר

באתר מידע שוטף אודות אירועים ופעילויות של האיגוד, ייעוץ ממומחים, אודות שירותי האיגוד, כולל הנחות ומבצעים לחברים ועוד.
http://www.chamber.org.il/

איגוד המשתמשים בהובלה ימית

האיגוד שמהווה חלק מלשכת המסחר חיפה והצפון מייצג את היצואנים והיבואנים מול הספנות, רשות הנמלים, משרד התחבורה וגופים נוספים.
http://www.haifachamber.com/HTMLs/article_igud.aspx?C2027=12526&BSP=650&BSS3=12526

ארגון המשלחים הבינלאומיים ועמילי המכס

מדריך לעולם סחר החוץ, מדור משפטי עשיר לחברי הארגון ולעוסקים בסחר חוץ, מידע אודות הארגון והשירותים שהוא מציע ולוח אירועים לחברי הארגון ולעוסקים בתחום.
http://www.iffcca.org.il/_Articles/Articles.asp?tegoryID=5

מכוני מחקר

מכון וידרא לחקר הספנות והתעופה, אוניברסיטת חיפה
מכון מחקר ייחודי לחקר הספנות הפועל באוניברסיטת חיפה. מכון מוציא לאור ידיעון חודשי המרכז

מידע בנושא המתפרסם בעולם. האתר מציע רשימת פרסומים ופרטים להרשמה לידיעון.
http://wydra.haifa.ac.il/

המכון לחקר ימים ואגמים לישראל (חיא"ל)

חברה ממשלתית שהוקמה על מנת ליצור ידע לצורך ניצול מושכל ושימור של משאבי הים, החופים והמים של ישראל. חיא"ל עוסקת במחקר ופיתוח בתחומי מדעי הים (אוקיאנוגרפיה), מדעי האגמים (לימנולוגיה) וחקלאות ימית וביוטכנולוגיה. באתר מידע אודות פעילות המכון, מחקרים, פרסומים ושירותים מקצועיים. http://www.ocean.org.il/

גופים בין לאומיים

International Association of Ports and Harbors
אגוד הנמלים הבינלאומי הוא גוף הפועל למעלה מ- 50 שנה ומיוצגים בו נמלים מכל העולם. האתר מספק מידע מגוון וחדשות שוטפות מעולם הנמלים ומפעילויות הארגון, מידע על מלים בעולם, פרסומים שונים ועוד.

http://www.iaphworldports.org/

European Sea Ports Organization 

ארגון המייצג את נמלי האיחוד האירופי וכולל מספר מדינות נוספות במעמד "משקיף". באתר נתונים סטטיסטיים, חדשות ואירועים, מידע אודות חקיקה ועוד.
http://www.espo.be/